Nechte si pronajaté lešení smontovat

Estimated read time 3 min read


Chystáte se k zateplování fasády vašeho rodinného domu, máte již nachystané nářadí a stavební materiál a jediné, co vám schází, je lešení? Pak máte v zásadě dvě možnosti – buď si jej koupíte, anebo pronajmete. Když se zaměříte na ceníky prodeje lešení, zjistíte, že to rozhodně není haléřová položka. Nakupovat lešení v případě, že jej dále nevyužijete, je hloupost, nemůžete spoléhat na to, že jej od vás někdo za výhodnou cenu, nejlépe za cenu původní, odkoupí. Jediným vhodným řešením je pronájem.

V současné době se pronájmy lešení zabývají specializované firmy, které se zabývají stavební činností, a vyplatí se jim lešení vlastnit. Pronájem je pro ně další výdělečnou činností a pro vás to může znamenat pochopitelně velkou výhodu, protože pronájmy jsou výrazně levnější, a díky tomu bude výhodná i svépomocná akce stavebních prací, pokud se chcete vyhnout zateplování domu od profesionálů.

práce na lešení

Montáž lešení cena montáže lešení není tak vysoká, abyste si nemohli dovolit ji uhradit. Jestliže jste lešení nikdy nestavěli, využijte raději této služby, protože tu mohou nastat některé nebezpečné momenty:

Špatně lešení ukotvíte ke zdivu – pokud byste postavili lešení a ponechali jej pouze volně stát před domem, pohyb osob na lešení by jej mohl převrátit a lešení by se i s nimi zřítilo. Proto se každé lešení musí důkladně kotvit k domovnímu zdivu. Když se na to zapomene, nebo se tu někde udělá chyba, může to být pro vás i fatální.

lešení na domě

Zřítíte se – při stavbě lešení se vždy pokládají na horní patro další patra a to znamená, že musíte nejprve nahoru vylézt a teprve pak zajistit pochozí desky zábradlím. V tu chvíli jste zranitelní a stačí neopatrný pohyb a zřítíte se z lešení k zemi. Zkušení montéři si umí poradit, ale amatér tu může udělat zásadní chybu, kterou již nelze napravit. Nebezpečné je to zejména, když máte závrať, anebo pokud prší a pochozí desky jsou kluzké.

You May Also Like

More From Author