Uklizený dům

Estimated read time 3 min read


Mít čistý dům anebo čistý byt? Toť je otázka. Podle mého názoru každá hospodyňka by asi chtěla, aby to její ubytování, aby její byteček anebo veliký dům vždycky zářil čistotou, aby to tam vonělo. Já vám říkám, že já bydlím na vesnici v takovém rekonstruovaném velikém domku. Dříve to byl statek. A také musím říct, co mě opravdu hodně na tomhle bydlení vadí. Dala jsem do toho skoro půl milionu korun, ale řeknu vám, že jímka, co tady je na zahradě, tak ta opravdu tak strašně páchne, že kolikrát omdlívám smradem. Je to vážně těžké a složité, protože nová jímka by mě vyšla na devadesát tisíc korun a já na tohle vážně nemám! Ještě splácím leasing a také ještě část hypotéky.

Někomu se moc líbí dům na samotě.

Takže absolutně nemám tolik tisíc korun, abych dělala novou jímku. Jenomže ten zápach je opravdu hrozný. Ten dům mi byl čert dlužen. Věřte mi, že bych raději šla bydlet do malého bytu, někam do nájmu anebo do podnájmu, než abych měla veliký dům. I když ano, je to takové rodinné dědictví a chtěla jsem si to zrekonstruovat, ale vůbec jsem netušila, že budu ještě mít takové potíže s jímkou.

Líbil by se vám dům na pláži?

Tady jde aspoň vidět, že když máte veliký dům, tak také musíte dbát na to, že vlastně se o to budete muset postarat, třeba když budete mít studnu anebo jímku a budete potřebovat něco opravit, tak to jde všechno z vaší kapsy. Kdybyste bydleli v bytě a měli byste tam nějaké problémy, které by se týkaly opravdu celého domu, tak se vždycky na to všichni složí finančně. Anebo to platí ten majitel toho celého velkého domu anebo bytovky. Takže také potom záleží na vás, pro co vy se rozhodnete, jestli budete riskovat a vezmete si třeba starší dům na vesnici, kde asi budete opravovat váš dům až nadosmrti anebo byt, kde vlastně budete mít už klid. Moje maminka říká, že by šla jedině do bytu, že už by veliký dům nechtěla, a to kvůli financím a také úklidu. 

You May Also Like

More From Author