Ryze mužské sporty

Estimated read time 3 min read


Vzhledem k tomu, že muži jsou v životě nastaveni, díky přemíře testosteronu, k vyhledávání nebezpečných situací, sportovní aktivity bývají tím nejvhodnějším způsobem zvyšování adrenalinu v krvi. Už v dávné minulosti to byli oni, kteří vyráželi na lov. A obstarávali obživu pro celou skupinu. Jedním ze sportů, který je v současné době nejvíce provozován v Japonsku, je Sumo. V našich končinách si sice takovou oblibu nezískal, ale i u nás se najdou vyznavači tohoto sportu. Který předvádí demonstraci mužské síly. A to naprosto jednoduchým způsobem. Dva zápasníci s vahou dvě stě kilogramů se postaví do vyznačeného kruhu. A snaží se z něho jeden druhého vytlačit.

Zápasníci

 

Stejně tak jsou vyprodané stadiony na souboje v boxu. Sportu, který už byl provozován v časech před naším letopočtem. Pravidla určují mnohé. Od použitých rukavic, po rozhodčího v ringu a konečné bodování. I v tomto sportu dochází ke zvýšené hladině adrenalinu. A to nejen u zápasníků, ale mnohdy i publika. Zkratkou MMA – smíšená bojová umění je označena kombinace jeho různých forem. Thajský box, Francouzský box, Judo, TaekWon-do, Judo, Jiu Jitsu, Sambo, zápas řecko-římský, volný styl. Pud bojovat v těchto zápasech bývá předváděn formou postrkování a hlavně formou tvrdých úderů. U kterých hrozí vysoké riziko zranění.

Motokros

Motokros, který se jezdí na uzavřených terénních tratích, které jsou pro tento sport upraveny, je rovněž oblíbeným sportem mladých mužů. Podle objemu motoru bývají závodníci rozděleni do několika kategorií. Ve kterých se čas od času i některý proletí vzduchem. Tím, že nemají žádné chrániče a jezdí rychle, do hry se rovněž připojí i velká dávka adrenalinu. A i když to na čtyřech kolech vypadá bezpečněji, jsou závody aut dalším sportem, které muži provozují. Ať už Nascar, Rallye či Formule 1 jsou tratě, na kterých si všichni chtějí zazávodit. I když na závodech je dosaženo často dosaženo až třista kilometrů za hodinu. A sebemenší chyba může skončit nešťastně. 

More From Author