Rekonstrukce i novostavby mohou získat příspěvek

Estimated read time 3 min read


V Evropské Unii došli k závěru, že všechno co se jakkoliv týká života lidí, ničí životní prostředí. A tak se všemožně snaží snížit dopad člověka na planetu. Bohužel bydlení, samotný život i jídlo mají dopad na planetu, ale politici si myslí, že lze snížit emise oxidu uhličitého na nulu. To samozřejmě není možné, protože i tento oxid naše planeta potřebuje. Zatím to ale vypadá že v Unii ze svých požadavků neustoupí, a mezi ně patří i snaha o to, aby byly všechny budovy do určitého data uhlíkově neutrální. A to znamená nulové emise – nulový únik zateplení, nulové emise při vytápění. Lze toho docílit? Jen velice těžko.

fasáda vata

Jisté je jen jedno, a to, že tepelný únik opravdu dobrý není. Jednak zbytečně topíte, jak říkávaly generace před námi – “Pánu Bohu do oken”, ale navíc vás to ročně stojí desítky tisíc korun navíc, které protopíte úplně zbytečně. Jak tomu zabránit? Jedině kvalitními okny, dveřmi a zateplením fasády a střechy. Novostavby už mají podle současné legislativy povinnost mít tepelné čerpadlo, které do určité míry dokáže nahradit vytápění, a mají také povinnost mít řádně zateplenou střechu a fasádu. U starších staveb je to trochu složitější, protože v době jejich vzniku jsme neměli k dispozici moderní technologie, jak je známe dnes. A tak se do mnoha z nich právě nehodí zmíněné čerpadlo.

stavba domu

Zateplit jde všechno
Pokud bojujete s tím že platíte opravdu vysoké částky za teplo, je potřeba se podívat na to, v jakém stavu je váš dům. Opravdu je ideální dům zateplit, abyste snížili tepelné ztráty, které mohou být opravdu výrazné. Nová zelená úsporám Zlín Stavby-basel
je program, který poskytuje dotace na zateplení domu. Využít dotace může každý, kdo se chystá zateplit starší dům, ale žádají si o ně i majitelé novostaveb. Chcete pomoct s vyřízením dotace? Rádi vám pomůžeme vyřídit všechno co je potřeba.

You May Also Like

More From Author