Kdy se tepelná čerpadla v Roudnici nad Labem vyplatí

Estimated read time 2 min read


Tepelná čerpadla v Roudnici nad Labem Saidl chlazení v systému vzduch / voda slaví úspěch. Proč zrovna tam se daří instalovat tato zařízení, a proč si lidé volí právě tento typ zařízení?

Dostupná cena – jednou z největších překážek instalace tepelných čerpadel je jejich cena. Musíte totiž velmi precizně propočítat návratnost vaší investice v souladu s plánovanou spotřebou elektřiny. Zařízení se vám zkrátka musí vyplatit. A to je někdy problém, protože některá zařízení jsou příliš drahá. Nejlevnější systémy jsou zpravidla vzduch / voda, tedy zařízení, která využívají teploty okolního prostředí.

údolí Labe

Jestliže je v zimním období venku relativně teplo, pak bude zařízení vyrábět i více tepelné energie pro ohřev užitkové vody v topném systému. A právě na Mělnicku a v Polabí je velká šance, že vás zastihne teplá zima, Polabí je navíc jednou z nejteplejších oblastí v celé Evropě. Obecně je známo, že se tento typ čerpadel vyplatí do nadmořské výšky osmi set metrů, protože v horských oblastech panuje chladnější klima.

tepelné čerpadlo

Teplo bez práce – značnou výhodou tepelných čerpadel jsou takřka nulové nároky na obsluhu a údržbu. Jakmile je uvedete do provozu, nemusíte se jej takřka všímat, tedy pouze s ohledem na nastavování potřebné teploty v obytném prostoru. Uvádí se, že dva nejlevnější zdroje vytápění obytných prostor jsou tepelná čerpadla a krbová topení, ovšem dřevo do krbu musíte někam složit, případně jej naštípat či nařezat, a musíte jej také neustále přikládat. Pokud odjedete v zimě na týden na hory a nebude, kdo by se vám staral o vytápění domu, vrátíte se z dovolené do studeného příbytku. Komplikované je to pak hlavně s pokojovými rostlinami nebo s akváriem. Tyto problémy u tepelného čerpadla odpadají, tam stačí nastavit termostat na nižší teplotu a zařízení již pracuje za vás, i když jste od domova vzdáleni stovky kilometrů.

You May Also Like

More From Author