Co se všechno uklízí v kancelářích

Estimated read time 3 min read


Poptáváte ve vaší firmě úklidové služby? S čím vším můžete počítat a co úklidová firma bez problémů zvládne?

Odpadkové koše – toto bývá jedna z prvních prací úklidových firem, které provádí úklid kanceláří Modrý žralok. Vysypat odpadkový koš a vložit do něj čistý sáček je platná zásada, protože ponechat odpadky v koši dva dny, znamená podpořit tu výskyt spor plísní. Z tohoto důvodu je výhodné provádět v pátek úklid kanceláře až po pracovní době tamních pracovníků, aby nezůstávaly odpadky přes víkend v koši.

úklid kanceláří

Koberce a dlažba – jestliže je v kanceláři zátěžový koberec, měl by být vysáván častěji, než jednou týdně vzhledem k tomu, že se tu většinou lidé nepřezouvají, a pokud ano, pak se v přezůvkách chodí i po chodbách v budově. Koberce v kancelářích je také nutné několikrát do roka vyčistit mokrým způsobem čisticím strojem. Ostatní typy podlah, jako je keramická či kamenná dlažba nebo vinyl, úklidové firmy denně vytírají vodou se saponáty a dezinfekčními prostředky buď ručně, anebo zejména u velkých ploch pomocí čisticích strojů.

úklidové prostředky

Chodby, schodiště a zábradlí – toto je také běžnou součástí úklidových prací v budovách s kancelářskými prostorami.

Prach a nečistoty na nábytku – každodenní utírání prachu na nábytku, čištění psacích stolů od skvrn a nečistot – to je zcela běžné činnost a žádná úklidová firma by to neměla zanedbávat.

Toalety a kuchyňky – zde je také nutný každodenní úklid a čištění sanitární techniky, obkladů a podlah. Na toaletách musí být doplňován toaletní papír a hygienické papírové utěrky, případně tekutá mýdla.

Okna – čas od času je třeba umýt okna, okenní rámy a parapety. S tím také úklidové firmy počítají a umývají okna i v prostorách, které se nachází ve vyšších patrech. Mytí oken amatérům se ve výškových budovách příliš nedoporučuje vzhledem k nebezpečí pádu z okna při neopatrné manipulaci a pohybu na štaflích nebo na židli, kdy se zvyšuje těžiště těla.

You May Also Like

More From Author